Borówki amerykańskie

Poznaj superowoc, który może zmienić Twoje życie - borówka amerykańska!

Czy wiesz, że żonglowanie zdrowymi nawykami bywa czasem trudne? Tutaj na scenę wkracza borówka amerykańska – mała jagoda o dużej mocy. Zbadajmy nieco bliżej te niebieskie cuda natury. Zalety borówki czytaj więcej »

jabłonie

Zalety letnich odmian jabłoni w Twoim ogrodzie

Jabłoń to wyjątkowe drzewo. Lubi bawić kolorami, smakami, formą owoców przez całe lato. Sprawdźmy walory sadzonek jabłoni. Letnie odmiany jabłoni mają niepowtarzalny charakter. Ich intensywne zasilen czytaj więcej »

Tuje

Sadzonki Tui - Jak Dobrać Odpowiednie Zgodnie z Potrzebami Ogrodu

Tuje w ogrodzie są częstym widokiem, a te popularne rośliny szybko wyrosły na jeden z najbardziej pożądanych elementów ogrodowej krajobrazu. Podobnie jak różne rodzaje roślin mają swoje zalety i wady czytaj więcej »

TRZMIELINa Japońska

Trzmielina

Trzmielina jest rośliną o pokroju krzewu, której główną ozdobą oraz elementem charakterystycznym są eliptyczne liście. U większości gatunków są one zazwyczaj dwukolorowe, ładnie wybarwione. Trzmielin czytaj więcej »

 

Trzmielina

Trzmielina jest rośliną o pokroju krzewu, której główną ozdobą oraz elementem charakterystycznym są eliptyczne liście. U większości gatunków są one zazwyczaj dwukolorowe, ładnie wybarwione. Trzmielina zaliczana jest do rodziny dławiszowatych i naturalnie występuje w Azji, choć dostępna jest w Polsce w wielu odmianach. Trzmielina oskrzydlona tworzy silnie rozgałęzione pędy, na których występują tzw. korkowe skrzydełka (którym trzmielina zawdzięcza nazwę gatunku), wyglądające niezwykle efektownie po zrzuceniu przez trzmielinę liści.

Niezwykle urokliwie prezentuje się trzmielina oskrzydlona na pniu. Dzięki szczepieniu rośliny na pniu, możemy uzyskać efekt miniaturowego drzewka. Trzmielina formowanie i przycinanie znosi bardzo dobrze, dzięki czemu mamy możliwość tworzenia z niej pożądanych kształtów i utrzymywania zwartej formy drzewka. Przycinanie sprzyja wytwarzaniu nowych pędów i najlepiej jest wykonać je jesienią lub wiosną, tuż po zakończeniu okresu porannych przymrozków.

Krzew trzmieliny wymaga stanowiska słonecznego, ewentualnie lekko ocienionego, bowiem to od ilości słońca zależy intensywność jesiennego wybarwienia liści krzewu. To właśnie jesienią, tuż po zmianie ubarwienia, naszym oczom ukazuje się trzmielina czerwona, potocznie nazywana płonącym krzewem. Roślina ta preferuje podłoża zasobne w wodę, ale nie podmokłe. Trzmielina kwitnie zazwyczaj od maja do czerwca, a jej kwiaty są ledwie widoczne, żółto-zielone i bardzo drobne. Owoce, intrygujące różowo-fioletowe torebki z pomarańczowymi nasionami, zawiązuje we wrześniu i październiku. Trzmielina to krzew, który przyciąga do ogrodu ptaki - jej owoce są dla nich pokarmem. Należy pamiętać jednak, że są one szkodliwe dla ludzi. Trzmielina nie nadaje się wobec tego do ogrodów, w których mają przebywać małe dzieci.

Obserwuje się dwa rodzaje trzmieliny:

trzmielina płożąca - o pędach pokładających się, pełzających po ziemi,

trzmielina pnąca - o pędach sprawnie wspinających się po kamieniach, murach czy ogrodzeniach.

W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy m. in. odmianę europejską RED CASCADE, EMERALD GAIETY czy EMERALD GOLD, jeśli chodzi o trzmielinę na pniu. Cena różnych odmian trzmieliny waha się od kilkunastu, do kilkudziesięciu złotych za sztukę.

Trzmielina - odmiany:

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo różne odmiany trzmieliny oskrzydlonej, występujące w wielu kolorach oraz posiadających różne przeznaczenie.

Jako płożąca lub pnąca roślina okrywowa, z powodzeniem zastosowana może być trzmielina Fortune'a HARLEQUIN, która rozrastać się może pod luźnymi konarami drzew, a posadzona przy podporze - może wspinać się nawet na dwa metry. Jej cechą charakterystyczną są bardzo jasne, niemal białe nowe przyrosty.

Idealna do uprawy w pojemniku, na balkonie lub tarasie, będzie TRZMIELINa Japońska EL DORADO, o liściach intensywnie żółtych. Preferuje ona miejsca nasłonecznione, w których spędza lato, zimą natomiast lubi zajmować miejsca jasne i chłodne (np. werandy). W gruncie ciężko radzi sobie z niskimi temperaturami.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego sklepu internetowego. Gwarantujemy, że każdy znajdzie u nas roślinę dostosowaną do swoich potrzeb i warunków, które może jej zapewnić.

Artykuły powiązane